• ვახტანგ გომელაური, პრემიერ-მინისტრთან და მთავრობის წევრებთან ერთად, სამსახურებრი...
ვახტანგ გომელაური, პრემიერ-მინისტრთან და მთავრობის წევრებთან ერთად, სამსახურებრივი მოვალეობის დროს დაღუპული პოლიციელის სამოქალაქო პანაშვიდს დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრი - ვახტანგ გომელაური, პრემიერ-მინისტრთან - ირაკლი ღარიბაშვილთან ერთად, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული პოლიციელის - ოთარ ღვინაშვილის სამოქალაქო პანაშვიდს დაესწრო. ირაკლი ღარიბაშვილმა და ვახტანგ გომელაურმა გარდაცვლილი პოლიციელის ოჯახის წევრებს, ახლობლებს, კოლეგებს და მეგობრებს პირადად მიუსამძიმრეს.
სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული პოლიციის უფროსი ლეიტენანტის ხსოვნას პატივი მიაგეს იუსტიციის მინისტრმა - რატი ბრეგაძემ, თავდაცვის მინისტრმა - ჯუანშერ ბურჭულაძემ და აჭარის მთავრობის თავმჯდომარემ - თორნიკე რიჟვაძემ.
20 იანვრის ღამეს, საგარეჯოში მომხდარი თავდასხმის დროს დაღუპული პოლიციელის, უფროსი დეტექტივის - ოთარ ღვინაშვილის სამოქალაქო პანაშვიდები თბილისში, წმინდა ვახტანგ გორგასლის ტაძარში მიმდინარეობს. დილიდან, გარდაცვლილი კოლეგის სამოქალაქო პანაშვიდზე მიდიან პოლიციელები, შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფების თანამშრომლები და სხვადასხვა უწყების წარმომადგენლები.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს უფროს დეტექტივს, პოლიციის უფროს ლეიტენანტს - ოთარ ღვინაშვილს ხვალ, 24 იანვარს მშობლიურ სოფელში - პატარა ჩაილურში სამხედრო პატივით დაკრძალავენ.

• Vakhtang Gomelauri, together with the Prime Minister and members of the governme...
Vakhtang Gomelauri, together with the Prime Minister and members of the government, attended the civil memorial service of police officer killed in the line of duty
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, along with the Prime Minister, Irakli Garibashvili, attended the memorial service of police officer - Otar Gvinashvili, killed in the line of duty. Irakli Garibashvili and Vakhtang Gomelauri personally offered their condolences to the family members, relatives, colleagues and friends of the deceased policeman.
Minister of Justice - Rati Bregadze, Minister of Defense - Juansher Burchuladze and Chairman of the Government of Adjara - Tornike Rizhvadze paid their tributes to the memory of police senior lieutenant, killed on duty.
Memorial service of police Senior Detective - Otar Gvinashvili who died during the attack on the night of January 20, is being held at St. Vakhtang Gorgasli cathedral in Tbilisi. Since morning, policemen, employees of the structural units of the Ministry of Internal Affairs and representatives of various agencies pay tribute to their deceased colleague.
Otar Gvinashvili, senior detective of Sagarejo regional division of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, will be buried with military honors tomorrow, January 24, in his native village of Patara Chailuri.